Buitenlandse pers over Rode Duivels: "Wil hem in onze ploeg"

Buitenlandse pers over Rode Duivels:

Het is Devil Time. Om 18u nemen de Belgen het op tegen Slovakije. Hoe kijken ze in het buitenland naar de Rode Duivels anno 2024? Opvallend: één Belg is bijzonder geliefd bij de buitenlandse journalisten, die de Belgen toch ver zien geraken op het Europees Kampioenschap. 

België zag de afgelopen zes jaar heel wat toppers van de Gouden Generatie afhaken. Vincent Kompany, Thomas Vermaelen, Eden Hazard stopten, Thibaut Courtois is ook afwezig. Dat waren spelers van wereldklasse, daarachter waren er nog spelers net onder de top zoals Toby Alderweireld, Marouaine Fellaini, Mousa Dembélé, Dries Mertens & co.

Sterk Belgisch team

De Zwitserse journalist Daniël Wyrsch is desondanks nog steeds gecharmeerd door België. "Naar mijn mening beschikt België al jaren over één van de beste nationale ploegen ter wereld. Een blik op de FIFA-wereldranglijst is voldoende. Uiteraard speelt de ploeg ook goed en succesvol voetbal. Al is het grote succes op de grote toernooien tot nu toe nog niet behaald. Ik denk dat het Belgische team nu een goede mix heeft van verschillende ervaren en enkele jonge spelers", geeft hij aan. 

Een andere mening bij de Deense journalist Toke Møller Theilade. "Mijn indruk is dat dit Belgische team zwakker is dan de teams die we op eerdere toernooien hebben gezien. Afgezien van De Bruyne lijkt het erop dat België de spelers van wereldklasse mist die ze eerder hebben gehad. Het verbaast me daarom heel erg dat Courtois niet in de selectie zat nadat hij het seizoen mooi afsloot bij Real Madrid. Hoe dan ook, ik zie België als een van de outsiders voor de EK-titel, maar ik geloof dat er een behoorlijk niveauverschil is tussen de Rode Duivels en de grote favorieten."

Volgens de Griekse journalist Johnny Georgopoulos kan België wel eens verrassen. "België heeft nog steeds een sterk elftal en dat ze niet als favoriet aan het EK starten, is volgens mij een goede zaak voor hen. Ze maken indruk op mij sinds Tedesco er neerstreek. Het is niet meer die ploeg van pakweg vier jaar geleden, maar er staat wel nog heel wat kwaliteit op het veld."

Oh, Kevin De Bruyne

Als er één speler is die ze dolgraag in hun team zouden willen hebben, dan is dat Kevin De Bruyne. "Voor de Zwitserse selectie zou ik meteen De Bruyne kiezen. Zijn dynamiek is nog steeds uitstekend en samen met zijn geweldige techniek zorgt hij voor veel doelgevaar. Ik ben dol op deze speler sinds zijn tijd in de Bundesliga bij Werder Bremen en Wolfsburg. De Bruyne is nog steeds een van de beste spelers ter wereld”, aldus Wyrsch.

Hetzelfde geluid bij Theilade. “De Bruyne, zonder twijfel. Hoewel hij bijna 33 jaar is, is hij nog steeds van wereldklasse en zou hij uitstekend in ons team passen. Het zou mooi zijn om hem en Eriksen samen te laten spelen, en ik kan alleen maar dromen van wat Højlund als spits zou kunnen bereiken met De Bruyne die hem vanaf het middenveld kan bedienen.”

Georgopoulos kiest uiteraard ook voor KDB. “Ik ga er drie noemen: uiteraard De Bruyne, maar ook Lukaku en ik ben ook heel erg gecharmeerd door Tielemans. Hij deed het ook zeer goed bij Aston Villa. Dé ‘gamechanger’ van België is zonder twijfel De Bruyne. Het is iemand die iedereen kent. Hij heeft alles wat een middenvelder moet hebben. Absolute topklasse. Een aantal jaren geleden was hij top drie van de wereld, anno 2024 is hij nog steeds van de beteren in de wereld. Als De Bruyne kan schitteren, dan zie ik België ver geraken."

Belgie als EK-winnaar?

België is een favoriet voor de eindzege. Maar waar zien ze de Belgen dan eindigen in Duitsland? “België is zeker goed genoeg voor de halve finales. Als alles perfect verloopt, zou het team van Domenico Tedesco zelfs de finale kunnen halen”, zegt Wyrsch.

Theilade tempert. "De kwartfinales is een gezonde ambitie en mits wat geluk zouden de Rode Duivels zelfs de halve finales kunnen bereiken. Ik denk dat ze vlot door de groepsfase gaan geraken en ook de achtste finales moet haalbaar zijn. Maar als ze een topland loten in de kwartfinales, vrees ik dat dit het eindstation is."

Georgopoulos ziet België zeker makkelijk naar de volgende ronde gaan. “Met ploegen als Slovakije, Roemenië en Oekraïne zullen ze niet veel moeite hebben in de eerste ronde. Ze gaan daar eerste eindigen. Nadien is het moeilijk te voorspellen, maar volgens mij kunnen de Rode Duivels de halve finales of zelfs de finale halen. Daarvoor hebben ze de kwaliteiten, vooral in het aanvallende compartiment met Lukaku, Carrasco, Openda, Trossard, Doku… Dat zijn topspelers bij Europese topclub. Daarachter heb je De Bruyne, Tielemans, Mangala… Dat is toch veel kwaliteit. Als België het EK wint, zal niemand echt verrast zijn. Al zijn ze niet de grote favoriet, die rol is weggelegd voor Engeland of Frankrijk."

Claudio Reulens

Lees ook: 

POLL: Gat KDB dit EK schitteren?

Meer sportnieuws

Laatste Voetbalnieuws

'Anderlecht voert de forcing in drie transferdossiers'
'Anderlecht voert de forcing in drie transferdossiers'

Binnen enkele dagen trapt RSC Anderlecht zijn nieuwe seizoen op gang met een thuismatch tegen STVV. ...

43
43
'Transferakkoord bereikt: Delorge naar JPL-topclub'
'Transferakkoord bereikt: Delorge naar JPL-topclub'

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen, blijven de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

141
141
'Club wil grof geld: twee kampioenenmakers in vitrine'
'Club wil grof geld: twee kampioenenmakers in vitrine'

Titelverdediger Club Brugge opent aanstaande vrijdag het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met ...

164
164
‘Lukaku krijgt ferme transferdomper te horen’
‘Lukaku krijgt ferme transferdomper te horen’

Romelu Lukaku staat onder contract bij Chelsea, maar in Londen heeft de Rode Duivel geen toekomst ...

140
140
‘Enorm lage som Tissoudali onthuld, KAA Gent kijkt in JPL’
‘Enorm lage som Tissoudali onthuld, KAA Gent kijkt in JPL’

Tarik Tissoudali staat op het punt om KAA Gent te verlaten. Eerder werd al bekendgemaakt dat de ...

276
276
‘Transferstrijd Rode Duivel barst los, Kompany vs twee toppers’
‘Transferstrijd Rode Duivel barst los, Kompany vs twee toppers’

Johan Bakayoko zit nog steeds bij PSV, maar de Rode Duivels wordt nog nadrukkelijk in verband ...

65
65
Bob Peeters troeft Europese clubs af met talent (18)
Bob Peeters troeft Europese clubs af met talent (18)

Bob Peeters heeft de sportieve touwtjes in handen bij SK Beveren en de voormalige Rode Duivel blijft ...

72
72
‘Bod Anderlecht bevestigd, concurrentie voor toptransfer’
‘Bod Anderlecht bevestigd, concurrentie voor toptransfer’

RSC Anderlecht heeft weldegelijk een bod uitgebracht op aanvallende middenvelder Filip Marchwinski. ...

383
383
KAA Gent zet vol in op de jeugd: Vidarsson haalt pion binnen
KAA Gent zet vol in op de jeugd: Vidarsson haalt pion binnen

KAA Gent heeft intern een paleisrevolutie ondergaan. Wouter Vrancken is de nieuwe coach terwijl ...

134
134
'KV Kortrijk dendert voort met zevende (!) versterking'
'KV Kortrijk dendert voort met zevende (!) versterking'

Komend weekend gaat de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League. Maar daags voor de competitiestart ...

198
198
'Club Brugge onder stoom: vijfde zomeraanwinst nabij'
'Club Brugge onder stoom: vijfde zomeraanwinst nabij'

Club Brugge verloor zaterdag met 1-2 in de Supercup tegen Union SG, maar die nederlaag kan snel ...

687
687
'Nachtmerrie voor Kompany: monsterbod van 100 miljoen'
'Nachtmerrie voor Kompany: monsterbod van 100 miljoen'

Vincent Kompany bereidt zich momenteel voor op zijn grote debuut als hoofdcoach van Bayern ...

331
331
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'
Politie grijpt in na nazigroet bij Club Brugge-'supporters'

Club Brugge trapte zaterdag zijn seizoen op gang met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG ...

372
372
Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"
Grote verrassing bij Anderlecht: "Elke match is een eer"

Minder dan een week voor de competitiestart, blijft RSC Anderlecht naarstig werken aan extra ...

396
396
'EK-smaakmaker Güler gedwongen tot fraaie transfer'
'EK-smaakmaker Güler gedwongen tot fraaie transfer'

Tijdens het voorbije Europees kampioenschap wisten verschillende jonge sterren zich te profileren. ...

209
209